Pytania? Zadzwoń 507 207 093 lub napisz!

Myjka FoodCleaner - opinie, pytania

Tak, do myjka Food Cleaner posiada polską instrukcję.
Myjka jest zasilana przez wbudowany akumulator. Można go ładować ładowarką, która jest dołączona do zestawu.
Myjka Food Cleaner usuwa pestycydy, substancje chemiczne, glifosat, bakterie, wirusy, zarodniki grzybów, a także nieprzyjemne zapachy. Skuteczność myjki w zależności od oczyszczanego produktu i rodzaju zanieczyszczenia może wynosić nawet do 99%.
Tak, myjka objęta jest 24-miesięczną gwarancją door-to-door realizowaną w Polsce. Gwarancja ta obejmuje tylko myjki z oficjalnej polskiej dystrybucji!
Owoce, warzywa, mięso, ryby, owoce morza i różne przedmioty które ulegną uszkodzeniu w kontakcie z wodą, na przykład akcesoria dla dzieci (np smoczki), zabawki, czy też przedmioty kuchenne, naczynia, okulary, biżuterię.
Myjkę można zanurzać do linii maksymalnego zanurzenia która jest oznaczona na urządzeniu (znajduje się pod przyciskami sterującymi).
Za pierwszym razem myjkę należy ładować przez 12 godzin. Przy kolejnych ładowaniach należy ładować ją do momentu gdy dioda na ładowarce zmieni kolor na zielony. Należy stosować ładowarkę dołączoną do urządzenia.
Jest to bezpieczne. Ten zapach to ozon. Nasza myjka różni się właśnie tym od ozonatorów że emisja ozonu jest bardzo niska. Ozon to specyficzna forma tlenu, ma działanie dezynfekujące i usuwa szkodliwe substancje, a jednocześnie w ciągu maksimum 30 minut od wytworzenia zmienia się znów w zwykły tlen. Emisja ozonu jest na poziomie od 50 do 100 razy niższym niż przy zwykłym ozonatorze a daje lepszy efekt, dzięki wzmocnieniu działania ozonu ultradźwiękami (wzmocnienie od 100 do 400 razy w zależności od źródła informacji). Ilość ozonu w powietrzu 30cm nad myjką to poniżej 0,03ppm. Normy są wielokrotnie wyższe.
Woda po umyciu warzyw jest dużo mniej szkodliwa niż to co było na warzywach. Wiele osób które oszczędzają wodę używa jej później do podlania kwiatów itp. Większość z chemicznych składników zmienia się w mniej szkodliwe w wyniku reakcji z ozonem, a bakterie są niszczone. Dobrym przykładem jest mycie z glifosatu - powstaje głównie woda, dwutlenek węgla i kwas fosforowy (jest to składnik smakowy napojów typu cola) więc można powiedzieć, że woda nie będzie bardziej toksyczna niż cola.
Niekoniecznie, jeżeli robimy to od razu to nie musimy zmieniać wody. Ważne aby długo nie stała, gdyż mogą się w niej rozwijać przetrwalniki bakterii.
Działa ale mniej skutecznie. Ważne żeby powierzchnia produktu choć przez chwilę miała kontakt z naozonowaną wodą. W przypadku bardzo pływających produktów dobrze było by raz zamieszać w trakcie mycia co pozwoli opłukać i częściowo odwrócić myty produkt. Produkty takie jak paprykę można też przekroić na pół przed myciem (jest pusta w środku więc cała pływa na powierzchni).
Urządzenie pilnuje aby stężenie ozonu w wodzie było na poziomie poniżej 0,3ppm. Jest to wartość kilkadziesiąt razy niższa niż w standardowych ozonatorach. Dlatego produkty spożywcze po wyjęciu z wody można jeść od razu, a poziom emitowanego ozonu pozwala na stałe przebywanie w pomieszczeniu. Tak niskie stężenie ozonu jest wystarczające do oczyszczania dzięki zastosowaniu również ultradźwięków.
Myjkę można zakupić w oficjalnym sklepie internetowym dystrybutora - firmy SR Tech www.srtech.pl. Myjka sprzedawana jest w oryginalnym pudełku.
Najbardziej optymalne działanie Food Cleaner odbywa się przy ilości wody do 4 litrów. Maksymalna możliwa ilość wody do skutecznego oczyszczania to 8 litrów.
Można stosować pojemniki z różnych materiałów przeznaczone do przechowywania żywności, także zlew. Zalecamy korzystanie z pojemników wykonanych ze szkła.
Myjka usuwa zanieczyszczenia z powierzchni i warstw podskórnych. Soeks Ecovisor testuje zawartość środków chemicznych wewnątrz komórek (technologicznie niemożliwych do wypłukania). Czyli inne substancje są usuwane przez myjkę (oleiste pestycydy, zanieczyszczenia pyłowe, zanieczyszczenia biologiczne), a inne badane przez tester Ecovisor (pozostałości nawozowe i środków ochrony roślin wchłonięte przez komórki w trakcie uprawy/hodowli). Jeśli bylibyśmy w stanie usunąć azotany jakakolwiek produkcja ekologiczna nie była by potrzebna, wystarczyło by umyć najgorszej jakości produkty.
Nie znalazłeś odpowiedzi? Napisz do nas!